مالزی ایران

malaysiairan.com

                                                       وب سایت اطلاع رسانی صحیح از کشور مالزی

 

 

 

 

 

برنامه مالزی خانه دوم من

برنامه مالزی خانه دوم من به شهروندان كشورهای ديگر اين امكان را می دهد كه بتوانند با همسر و فرزندان خود برای اقامت به مالزی سفر كنند. متقاضيان ابتدا يك دوره ويزای 10 ساله اخذ خواهند نمود كه بعد از سپری شدن اين مدت قابل تمديد می باشد. اين اقامت مزايایی نظير خريد خودرو با تخفيف )خودرو خارجی بدون عوارض گمرکی و معافيت مالياتی  خودرو ساخت مالزی به قيمت صادرات  خودرو به كشورهای ديگر و  معافيت مالياتی(  ، وام بانکی با بهره متوسطه 4.5% الی 6.5%  به میزان 50% الی 70% درصد نسبت به ارزش ملك جهت خريد آپارتمان ، خانه ، مغازه و يا ساير املاک  و همچنين بيمه درمانی را پوشش ميدهد.    

در برنامه مالزی خانه دوم اقامت 10 ساله به شخص متقاضی و فرزندان داده می شود و همچنين چنانچه فرد متقاضی يا همسر او پدر و مادری  بالای 60 سال داشته باشند آنان نيز می توانند اقامت را به صورت همراه دريافت نمايند.

 جهت اطلاع متقاضيانی که از ویزا یا اقامت برنامه مالزی خانه دوم می خواهند استفاده کنند حق تجارت یا کار ندارند و هرنوع فعالیت تجاری غیر قانونی است.

در برنامه مالزی خانه دوم اقامت به دو صورت به متقاضيان داده مي شود :

 الف )  افراد بالای 50 سال

اين افراد برای ارائه درخواست خود ميبايست ثابت کنند دارای سرمايه  نقدی حدوداً پانصد میلیون تومان معادل صد و پنجاه هزار رینگیت مالزی در ايران میباشند اين سرمايه ميتواند به صورت سپرده ثابت در بانک ايران باشد. مورد ديگری که متقاضيان ميبايست نشان دهند ميزان در آمد ماهانه بیش از سی میلیون تومان معادل ده هزار رینگیت مالزی ميباشد. اين در آمد به حساسيت ميزان سرمايه نيست و بيشتر جنبه تشريفاتی دارد لذا با گواهی حقوقی از شرکت خصوصی يا دولتی و اجاره بهای املاک و سود سپرده و سهام نيز قابل ارائه ميباشد. چنانچه با اقامت شما موافقت شد الزامی برای انتقال درآمد خود به مالزی وجود ندارد. و اگر درآمد يا سرمايه خود را به مالزی منتقل کرديد از پرداخت هرگونه ماليات معاف هستيد.

پس از آنکه با اقامت شما موافقت شد ميبايست يك حساب سپرده ثابت به مبلغ 150.000 رينگيت (واحد پول مالزی)  به نام خودتان افتتاح نمايند پس از گذشت مدت يك سال مي توانند تا سقف %50 میزان مبلغ فوق را برای مخارج مشخص كه در ارتباط با خريد مسكن، هزينه تحصيلی فرزندان در مالزی و مسائل درمانی می باشد برداشت كنند  و بايد مبلغ 50% بقیه  را از سال دوم تا زمانی كه در مالزی تحت عنوان اين برنامه اقامت دارند در حساب ثابت نگهدارند نياز است كه متقاضيان حساب ثابت خود را با رينگيت (واحد پول مالزی) افتتاح نمايند.

     ب )  افراد زير 50 سال

اين افراد برای ارائه درخواست خود ميبايست ثابت کنند دارای سرمايه نقدی حدوداً نه صد میلیون الی یک میلیارد تومان معادل سیصد هزار رینگیت مالزی در ايران ميباشند اين سرمايه ميتواند به صورت سپرده ثابت در بانک ايران باشد. مورد ديگری که متقاضيان ميبايست نشان دهند ميزان در آمد ماهانه حدود سی میلیون تومان معادل ده هزار رینگیت مالزی ميباشد. اين در آمد به حساسيت ميزان سرمايه نيست و بيشتر جنبه تشريفاتی دارد لذا با گواهی حقوقی از شرکت خصوصی يا دولتی، و اجاره بهای املاک و سود سپرده و سهام  نيز قابل ارائه ميباشد. چنانچه با اقامت شما موافقت شد الزامی برای انتقال درآمد به مالزی وجود ندارد. و اگر درآمد يا سرمايه خود را به مالزی منتقل کرديد از پرداخت هرگونه ماليات معاف هستيد.
پس از آنکه با اقامت متقاضی موافقت شد ميبايست يك حساب سپرده ثابت به مبلغ 300.000 رينگيت
(واحد پول مالزی) به نام خود افتتاح نمايند پس از گذشت مدت يك سال مي توانند تا سقف 50% برای مخارج مشخص كه در ارتباط با خريد مسكن، هزينه تحصيلی فرزندان در مالزی و مسائل درمانی مي باشد برداشت كنند ولی بايد مبلغ 50% بقیه را از سال دوم تا زمانی كه در مالزی تحت عنوان اين برنامه اقامت دارند در حساب ثابت نگهدارند.

محض اطلاع برای سپرده بانکی در دو شرایط سنی بالا سود بانکی 2.5 الی 3.5 درصدی از طرف بانک پرداخت میشود و درصد سود نسبت به هر بانک متغییر است.

شما مي توانيد با خريد ملک ، اقدام  به اقامت مالزی خانه دوم کنيد

شما مي توانيد به واسطه خريد ملک در مالزی ، اقدام به اقامت مالزی خانه دوم کنيد و بجای سپرده گذاری در بانک ، آن مبلغ را جهت خريد ملک استفاده کنيد.

مدارك مورد نياز جهت اخذ اقامت مالزی خانه دوم من :

الف.  عکس هر نفر 5  قطعه اندازه   6 x 4

 ب . کپی تمام صفحات گذرنامه (حتی صفحات سفيد)

  ج .کپی برابر اصل صفحات گذرنامه همه افراد خانواده

  ح . ترجمه رسمی اسناد املاک ( در صورت وجود )

  خ . ترجمه رسمی اساسنامه شرکت، جواز کسب، کارت اتاق بازرگانی و یا هرگونه مجوز حرفه ای (در صورت وجود)

  د . ترجمه آخرين مدرک تحصيلی

 س . رزومه انگليسی

 ص . گواهی موجودی بانکی به مبلغ حداقل 350 ميليون تومان و اين پول می تواند در حسابهای جداگانه به اسم فرد متقاضی و همسر وی باشد مجموع مبالغ حسابهای مختلف می بايست به حداقل مورد نياز برسد. همچنين دارايی حسابهای ارزی و حسابهای بانکی خارج از ايران نيز قابل قبول است.

ض . اسناد در آمدی نظير گواهی حقوق، فيش بازنشتگی، اظهار نامه در آمدی، اجاره نامه، سودسهام ، سود سپرده بانکی و ... که مجموع در آمد فرد متقاضی و همسر وی می بايست بالای 11 ميليون تومان در ماه اعلام شود.

ط . ترجمه شناسنامه های همه اعضا خانواده

ظ . ترجمه سند ازدواج برای افراد متاهل

ی. ترجمه گواهی عدم سوء پیشینه

 در موارد خاص وجود ساير مدارک تکميلی می تواند مفيد باشد در اين مورد قبل از آماده سازی مدارک با ما تماس بگيريد.

شما می توانید برگ تقاضانامه را درپایین صفحه دانلود کرده و پرکنید و خودتان به آدرس وزارت توریسم مالزی مستقیم بفرستید. طبق قوانین جدید احتیاج به معرف درمالزی نیست و شما اگر با این روش اقدام کنید دیگر لازم نیست به آژانس هایی که از شما پول میگیرند و این خدمات را انجام می دهند، مراجعه کنید و خودتون بدون واسطه و بدون پرداخت اجرت به آژانس های اینگونه خدمات، میتوانید کارهای اقامتی خودتون راانجام دهید.

در صورت موافقت، برای شما نامه ای را از طرف وزارت توریسم مالزی می فرستند. شما بعد ازرسیدن نامه به سفارت مالزی درتهران مراجعه کنید و با گرفتن ویزای مالزی برای باز کردن حساب بانکی و حساب سپرده به مالزی تشریف بیاورید. چون پول سپرده بایستی از طریق سیستم بانکی و قانونی به مالزی حواله شود و بانک های ایرانی نمی توانند به دیگر کشور ها حواله انجام دهند، شما می توانید با شرکت ما تماس بگیرید تا راهنمایی کنیم.

تمامی مدارک درخواستی بالا بایستی بعد از ترجمه، به تایید وزارت امور خارجه برسد.

مدت زمان انجام امور اقامتی برنامه مالزی خانه دوم 45 روز کاری میباشد.

لینک تقاضا نامه برای اقدام به برنامه مالزی خانه دوم:

MM2H Direct Application Form

 

                                 برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 

Copyright © 2009-2020 Malaysia Iran . All rights reserved