مالزی ایران

malaysiairan.com

                                                       وب سایت اطلاع رسانی صحیح از کشور مالزی

 

 

 

 1. برای اقامت در مالزی چند نوع ویزا وجود دارد ؟

  • برای خارجی ها در مالزی سه نوع ویزا وجود دارد   الف : ویزای کاری  ب: ویزای تحصیلی  ج: ویزای بازنشستگی یا مالزی خانه دوم

   

 2. ویزای کاری یا تجاری چه نوع ویزای است ؟ وبرای داشتن آن چه شرایطی لازم است ؟

  • همانگونه که از نام آن پیداست . به کسانی که در مالزی کار و یا تجارت می کنند در دو حالت ویزا تعلق میگیرد الف : کسانی که در مالزی شرکت تجاری ثبت کرده باشند وسرمایه ثبت شده آنها از حدنصاب تعیین شده دولت مالزی بیشتر باشد. ب: کسانی که  بصورت رسمی در شغلی  مشخص شده  از طرف دولت مالزی  مشغول کار شوند.

   

 3. آیا در مالزی ویزای هست که غیر قانونی شناخته شده است ؟

  • بله لازم به توضیح است که بعضی افراد سود جو و یا بی اطلاع از قوانین مالزی مبادرت به اخذ ویزای جعلی با غیر قانونی می کنند و این بدانگونه است که معمولا افراد را بعنوان مدیر یا کارمند کارخانه معرفی و با جعل اسناد کارخانه اقدام به اخذ ویزا می کنند .در این شرایط موقع حسابرسی پایان سال مالی یا پرداخت مالیات و یا هر زمان پلیس ویزای فرد را کنترل کند براحتی متوجه غیر قانونی بودن ویزا شده. در این صورت فرد بازداشت می شود و پس از تشکیل دادگاه متعدد از کشور مالزی اخراج یا دی پورت می شود.

   

 4. ویزای تحصیلی در شرایطی صادرمی شود ؟

  • این نوع ویزا برای دانشجویانی که پذیرش دانشگاه یا کالج هستند تعلق می گیرد.تا زمانی که دردانشگاه ویا کالج مشغول درس خواندن است داده می شود و لازم به ذکر است که این ویزا هر سال برای دانشجوها تمدید می گردد واگردانشجو بعد از گرفتن ویزا به دانشگاه وکالج مراجعه نکند وتحصیلاتش را انجام ندهد سال بعد ویزای آن تمدید نمی شود

   

 5. ویزای بازنشتگی یا مالزی خانه دوم چه نوع ویزایی است ؟

  • قبل از هر چیزی باید به اطلاعاتان برسانم که کسانی که ازاین نوع ویزا استفاده می کنند حق تجارت یا کار ندارند و هرنوع فعالیت تجاری غیر قانونی است .این ویزا به این صورت است که براي افراد زیر 50 سال براي ارائه درخواست خود میبایست ثابت کنند دارای سرمایه ای معادل یکصدو پنجاه میلیون تومان در ایران و  افراد بالاي 50 سال دارای سرمایه ای معادل یکصد میلیون تومان در ایران میباشند این سرمایه میتواند به صورت سپرده ثابت در بانک باشد و یا دارایی غیر منقول نظیر ملک در ایران باشد. اکثر متقاضیان ایرانی املاک خود را به عنوان دارایی ارائه میکنند. این دسته از متقاضیان میبایست قیمت رسمی ملک خود را که توسط کارشناسان رسمی دادگستری ارزیابی شده، ترجمه رسمی نمایند . مورد دیگری که متقاضیان میبایست نشان دهند میزان در آمد ماهانه معادل حدود سه میلیون تومان میباشد. این در آمد به حساسیت میزان سرمایه نیست و بیشتر جنبه تشریفاتی دارد لذا با گواهی حقوقی از شرکت خصوصی یا دولتی، و اجاره بهای املاک نیز قابل ارائه میباشد چنانچه با اقامت شما موافقت شد الزامی برای انتقال درآمد خود به مالزی وجود ندارد. و اگر درآمد یا سرمایه خود را به مالزی منتقل کردید از پرداخت هرگونه مالیات معاف هستید.
   پس از آنکه با اقامت شما موافقت شد افراد زیر 50 سال میبایست يك حساب سپرده ثابت به مبلغ 300.000  دلار مالزیای و افراد بالاي 50 سال مبلغ 150.000 دلار مالزیای به نام خودتان افتتاح نمايند پس از گذشت مدت يك سال مي توانند تا سقف %80 میزان مبلغ فوق را براي مخارج مشخص كه در ارتباط با خريد مسكن، هزينه تحصيلي فرزندان در مالزي و مسائل درماني مي باشد برداشت كنید. و بايد مبلغ حداقل%20  را از سال دوم تا زماني كه در مالزي تحت عنوان اين برنامه اقامت دارند در حساب ثابت نگهدارند . 
   نياز است كه متقاضيان حساب ثابت خود را با رينگيت مالزي افتتاح نمايند.

   

  برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید.

 

 

 

Copyright © 2009-2017 Malaysia Iran . All rights reserved