مالزی ایران

malaysiairan.com

                                                       وب سایت اطلاع رسانی صحیح از کشور مالزی

 

 

 

شرکت املاک مالزی زير مجموع مالزی ايران سرویس اجاره خانه و آپارتمان در نواحی مختلف کوالالامپور را جهت استفاده خانواده ها و دانشجویان مقیم و یا کساني که قصد آمدن به مالزی دارند فراهم نموده است. در تماس با دفتراملاک مالزی در کوالامپور می توانید مشخصات ملک مورد نیاز و سطح بودجه خود را با شرکت املاک مالزی در میان بگذارید و هماهنگی لازم جهت بازدید از آپارتمان يا منزل در اولین فرصت انجام خواهد شد. در حال حاضراجاره آپارتمان و يا منزل در کوالالامپور به شرح زير می باشد:

منطقه مسکونی (کوالالامپور)

دانشگاه / کالج نزدیک به منطقه

اجاره استودیو یا یک خوابه - مبله

اجاره آپارتمان 2 تا 3 خوابه - مبله

اجاره منزل بيش از 4 اتاق

دامن سرا - مونت کیارا

KBU، KDU، Twintech، SEGI

از 2000 رینگیت

از 3000 رینگیت

از 4500 رينگيت

بانگسر

Help، UM

از 2000 رینگیت

از 3500 رینگیت

از 4500 رينگيت

خیابان های ایپوه و کوچینگ

کالج های مرکز شهر

از 1500 رینگیت

از 2000 رینگیت

از 2500 رينگيت

امپنگ و ونگسا ماجو

کالج های مرکز شهر

از 1500 رینگیت

از 2000 رینگیت

از 2500 رينگيت

بوکیت جلیل و سری پتالینگ

APIIT / UCTI، IMU، TPM

از 1500 رینگیت

از 2500 رینگیت

از 3000 رينگيت

 چنانچه مایل به اجاره آپارتمان غیر مبله باشید، اجاره بها کاهش خواهد یافت ، البته تازه بودن مبلمان و کهنه بودن مبلمان يکي از عوامل تعيين کننده قيمت اجاره خواهد بود. البته اجاره آپارتمان و یا منزل در کوالالامپور به منطقه، سال ساخت، طبقه و محل بستگی دارد.

عرف معمول آن است که به اندازه ی دو (2) ماه اجاره بهای منزل به عنوان ودیعه یا همان "پولِ پیش" دریافت می شود. علاوه بر این به اندازه ی نصف مبلغ یک ماه اجاره بابت پرداخت قبوض به عنوان ودیعه نزد صاحب خانه می ماند. به جز این دو مورد، ممکن است بابت موارد دیگری از جمله کارت های هوشمند ساختمان، مبالغ ناچیزی ودیعه دریافت شود.

بنابراین به عنوان مثال اگر خانه ای در کوالالامپور اجاره می کنید که بهای آن ماهانه 1000رینگیت است، پرداختی ودیعه ها به این صورت خواهد بود:

ودیعه منزل:                                   2000 رينگيت

اجاره ماه اول:                                 1000 رينگيت

ودیعه شارژ و قبض ها:                        500 رينگيت

ودیعه کارت هوشمند، هر کارت :              50 رینگیت

جمع کل:                                       3550 رينگيت پیش پرداخت

و از ماه بعد، ابتدای هرماه فقط اجارهٌ آن ماه را پرداخت می کنید.

مبلغ پیش پرداخت در زمان اتمام قرارداد قابل پس گرفتن است. البته اگر خسارتی (به جز رنگ دیوار و افت طبیعی ملک) از طرف مستاجر به ملک وارد شده باشد، از مبلغ ودیعه کسر می شود و مابقی مسترد می گردد. نکته ی خیلی مهم آنکه چنانچه مستاجر به هر دلیل بخواهد پیش از موعد اتمام قرارداد ملک را تخلیه نماید، طبق عرف کشور مالزی ودیعه یا اجاره آپارتمان بازگشت داده نخواهد شد.

در ابتدای شروع دوره ی اجاره، چنانچه با مشکل خاصی از بابت لوازم برقی، کولر، آبگرمکن و غیره مواجه شدید، در اسرع وقت مشاور املاک خود را در میان بگذارید تا وی به مالک اطلاع دهد و نسبت به رفع عیب اقدام شود.

 در مالزی در تمام مجتمع های آپارتمانی دفتر مدیریت فعال است. مسائل کلی تر مانند مشکلات نظافتی، مزاحمت از بابت همسایه یا موارد مشابه را باید با این دفتر در میان بگذارید تا نسبت به رفع اشکال اقدام شود. در این موارد صاحب خانه با آژانس املاک نمی توانند کمکی کنند. هم چنین در ساختمان های نوساز معمولاً یک تا دو سال دوره ی خدمات پس از فروش وجود دارد که طی آن هر مشکلی که بابت لوله کشی، سیم کشی برق و غیره به وجود بیاید سازنده ی ساختمان مسئولیت رفع آن را خواهد داشت. در نتیجه چنانچه ساختمان مورد نظر نوساز است، این موارد را باز باید با دفتر مدیریت در میان بگذارید تا از طریق آنها به اطلاع شرکت سازنده رسانده و رفع عیب شود.

اسباب کشی و تعمیرات و کلاً هر فعالیتی که ایجاد سر و صدا می کند معمولاً در آپارتمان های مالزی تنها در ساعت های خاصی از روز امکان پذیر است. این ساعت ها اغلب اوقات همزمان با ساعات اداری (9 صبح تا 5 عصر) تنظیم می شود تا برای سایر ساکنین ایجاد مزاحمت نکند. روزهای آخر هفته نیز (شنبه و یکشنبه) معمولاً در تمام مجتمع های مسکونی مالزی فعالیت های دارای آلودگی صوتی و رفت و آمد ماشین های باربری ممنوع می باشد. ساعات مجاز این فعالیت ها را می توانید از دفتر مدیریت ساختمان جویا شوید. هم چنین در صورت تخلف همسایگان و ایجاد مزاحمت، موضوع را جهت پیگیری به دفتر مدیریت اطلاع دهید.

 

 

Copyright © 2009-2020 Malaysia Iran . All rights reserved