مالزی ایران

malaysiairan.com

                                                       وب سایت اطلاع رسانی صحیح از کشور مالزی

 

با اعلام جدید نخست وزیر مالزی (دکتر ماهاتیر محمد) در مورخه 15 اکتبر 2019 خارجی ها می توانند ملک به قیمت ششصد هزار رینگیت و به بالا خریداری کنند، قبلاً قیمت خرید برای خارجی ها بالای یک میلیون رینگیت بود.

سیاست ساخت و ساز درمالزی

سیاست دولت مالزی براین اساس است که افراد توانمند از نظر مالی و تجارت ( بزنس ) را جذب نمایند و بدین ترتیب سطح اقتصادی کشور را بالاتر ببرند از انجایی که اسکان مهمترین بخش این سیاست می باشد. سرمایه گذاری و پشتیبانی خاصی از سوی دولت مالزی متوجه انبوه سازان و کارخانجات مصالح ساختمانی میباشد. لذا با اطمینان می توان گفت زیر ساخت محکم و استوار برای دلگرمی تمام خریداران ملک در این کشور سرسبز و توریستی است.
استاندارد ( C-F ) پس از تکمیل هر ساختمان الزامی است.
تقریبا تمامی ساختمانها بتن آرمه هستند که در نظر گرفتن هوای مرطوب مالزی بهترین راه حل
یا نوع ساختمان سازی در این محیط آب هوایی  است.
در اینجا تمامی معاملات باید از طرف دفاتر حقوقی انجام شود و وکلا در دو سمت (وکیل خریدار و وکیل فروشنده) مدارک را آماده و به امضا خریدار و فروشنده می رسانند.

شبکه اتوبانی
شبکه اتوبانی وسیع مالزی و آب و هوای مناسب سبب شده که شهرها گسترده باشند و لذا ترافیک (بجز در مناطق مرکزی کوالامپور) بندرت مشاهده می شود.
شبکه ریلی که توسط پنج شرکت خصوصی هدایت می شود سبب سهولت در رفت و آمد است.
بنابر این خریدار ملک نگرانی از بابت منطقه و دسترسی ندارد. برای مثال علاوه بر چند اتوبان که از طرف کوالامپور به سمت فرودگاه می روند، یک اتوبان بنام اتوبان پتراجایا در ارتفاع ، مرکز اصلی شهر را ابتدا به پتراجایا (منطقه ارکانهای دولتی) و سپس به فرودگاه وصل کرده است.

سیستم سرمایه گذاری در ساخت و ساز

شخصی سازی بندرت مشاهده می شود و اغلب ساخت و سازها توسط شرکتهایی هستند که بنیه مالی و سابقه قوی دارند و مجتمع سازی و شهرک سازی می کنند.
طبق قانون در تمام مناطق می بایست تراز فقیر و غنی در ساخت ساز رعایت شود، یعنی در صورتی که در یک منطقه اجازه ساختمان سازی داده شود، باید شرکتهای سرمایه گذار نقشه آن پرژه را طوری طراحی کنند که آن منطقه ساختمانها شامل انواع گوناگون ساختمانی اعم از ساختمان ویلایی لوکس و گران قیمت و خانه های ارزان قیمت و همچنین آپارتمانهای لوکس و عادی ساخته شود.

 

نوع ساخت و ساز در مالزی

ویلایی (بانگلو): خانه شخصی معمولا در دو یا سه طبقه بصورت دوبلکس یا تربلکس ساخته شده که از چهار طرف باز و نور می گیرد ودر چهار سمت حیاط و پارکینگ دارد،و معمولا بنای ساختمانش بالای ده هزار فیت مربع وسعت دارد.

مینی ویلایی (سه مه دی): ساختمانهایی که از سه طرف باز و نور گیر است و از یک قسمت با همسایه دیوار مشترک (پشت به پشت) دارد، و معمولا ساختمانش زیر نه هزار فیت مربع است.

کدومنیوم: آپارتمانهای لوکس با امکانات استخر و سالن ورزشی مجهز به لوازم ورزشی و زمین بازی تنیس،بدبینتون و میدان بسته اسکواش و اطاق بازی بلیارد و زمین بازی بچه هاو مینی سوپر و ...می باشد.
 

سرویس آپارتمان: آپارتمانهای لوکس با کلیه امکانات استخر و سالن ورزشی مجهز به لوازم ورزشی و سونا و زمین بازی تنیس،بدبینتون و میدان بسته اسکواش و اطاق بازی بلیارد و زمین بازی بچه هاو دو یا سه رستوران پنج ستاره و کافه تریا و مینی سوپر و فروشگاههای گوناگون در قسمتی از این مجموعه که برای خرید عموم دایر شده است

آپارتمان: آپارتمانهای ارزان قیمت با حداقل امکانات معمولا مخصوص قشر ضعیف جامعه، که بخاطر حمایت دولت مالزی از اقشار ضعیف جامعه و پایین بودن قیمت آنها ،دولت مالزی اجازه خرید آ نها را به خارجی ها نمی دهد.
 

خانه معمولی(تاون هاوس): ساختمانهای دو الی چهار طبقه دوبلکس یا تربلکس که از دو طرف دیوار مشترک با همسایه دارد و از طرف جلو و پشت ساختمان باز و نور گیر است و معمولا حیاط جلو بصورت پارکینگ استفاده می کنند و حیاط پشتی یا حیاط خلوتی برای لباس پهن کردن و غیره استفاده می کنند و حدودا این نوع ساختمان ها کمتر از چهار هزار فیت مربع هستند.
 

خانه های یک طبقه (ترس هاوس): این نوع خانه ها برای اقشار ضعیف جامع هست که بخاطر حمایت دولت مالزی ازاقشارضعیف جامعه و پایین بودن قیمت آنها ،دولت مالزی اجازه خرید آ نها را به خارجی هانمی دهد.

قوانین جدید برای خریدان خارجی
قانون جدید مصوب نیمه دوم سال 2014 میلادی برای خریداران خارجی امکان خرید ملک به قیمت کمتر از دو میلیون رینگیت مالزی را در منطقه سلانگور نمی دهد بعبارتی بایستی قیمت ملک برای خریدان خارجی کمتر از دو میلیون رینگیت مالزی نباشد و همچنین ملک در منطقه سلانگور برای خریداران خارجی بایستی در مجموعه مدیریتی شرکت های مدیریتی و یا بعبارتی سند مالکیت آن مشترک باشد.

منطقه سلانگور که قسمت بزرگی از شهر کوالامپور را شامل میشود از نظر سود دهی در سرمایه گذاری املاک، بیشتر از هر جای دیگر مالزی بوده است.

در مناطق دیگر بغیر از منطقه سلانگو در شهر کوالالامپور و حتی شهرهای دیگر مالزی خریداران خارجی می توانند به همان روال عادی قبلی ملک بخرند بشرطی که قیمت ملک از یک میلیون رینگیت بالاتر باشد. البته با اعلام جدید درمورخه 15 اکتبر 2019 سقف خرید ملک را به ششصد هزار رینگیت تقلیل دادند، بعبارتی خارجی ها می توانند ملک به قیمت بالای ششصد هزار رینگیت بخرند که قبلاً برای خارجی ها بالای یک میلیون رینگیت بود.

تسهیلات بانکی برای خرید ملک در مالزی

اگر شما از طریق گروه مالزی ایران ملک در مالزی بخرید ما می توانیم شرایط لازم برای گرفتن تسهیلات بانکی (وام برای خرید ملک) را بوجود آوریم و حداقل 70% وام بانکی برای ملک مورد خرید شما را فراهم کنیم.  

 

 

برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید.

 

 

Copyright © 2009-2020 Malaysia Iran . All rights reserved